среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Шумахер почнал да се буди

Mihael-Sumaher-500

Поврзани вести

Германски возач на Формула 1, Михаил Шумахер,  покажува знаци на будење и моменти на свесност, соопшти менаџерката на Михаил Шумахер, Сабина Кем. Таа додава дека семејството не сака да открива повеќе детали, но сите се оптимисти.

Шумахер е веќе три месеци во вештачка кома, откако при рекреативно скијање ја повреди главата.

Кон крајот на јануари, лекарите почнаа со процесот на постепено намалување на седативите со желба да го разбудат.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести