петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Шумахер се разбуди од кома и излезе од болница

schumacher

Последни вести

Шампионот во Формула 1 Михаил Шумахер се разбудил од кома и ја напуштил болницата во Гренобл, изјави неговото семејство, пренесува Би-Би-Си. Четириесет и пет годишниот Германец ќе ја продолжи рехабилитацијата на непозната локација, се вели во соопштението испратено од семејството.

Шумахер се наоѓаше во вештачка кома од 29 декември по тешката несреќа која ја доживеа на скијање во Франција. Неговото семејство им се заблагодари на сите кои испратиле пораки за поддршка велејќи, „Сигурни сме дека тоа му помогна“.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести