четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Шумочувар нападат со дигалка во струмичко

Шумочувар заврши во болница.

boks

Поврзани вести

Струмичанец од засега непознати причини нападнал шумочувар удирајќи го во глава.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера во местото викано Поглед во струмичкото село Банско бил нападнат 61-годишниот В.К. вработен како шумочувар во ЈП-Македонски Шуми.

Тој без причина бил нападнт од 41-годишниот И.Р. кој го удрил со алат-дигалка во пределот на главата. Од ударот В.К. паднал на земја и почнал да крвари, додека И.Р., неговата сопруга и уште едно непознато  лице кое било на местото на настанот побегнале. На В.К. му е укажана лекарска помош и истиот е задржан на лекување. По целосно расчистување на настанот против И.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести