недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Шумски пожар беснее на Пелопонез

pozar

Поврзани вести

Дваесетина противпожарни возила и околу педесетина пожарникари се обидуваат да го изгаснат пожарот што денеска избувна на Пелопонез.

Пожарот избувнал рано изутринава, а ветровите го прошириле кон недостапни места.

Противпожарната служба на Грција денеска соопшти дека најкритични места во кои можат да избувнат пожари се јужните и југоисточните делови на Грција, со оглед на тоа што во другите делови се очекува дожд.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести