недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шумски пожари уништија десетици домови во Оклахома

pozarrrrrr500

Поврзани вести

Десетици пожари беснеат во Оклахома и уништија десетици домови.

Огнената стихија досега уништила над 1.500 хектари шумска површина.

Поради силниот ветер огнот се шири со многу голема брзина.

Причина за шумските пожари се високите температури изминатите денови, кои биле над 32 степени Целзиусови.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести