вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Шут карта за Нани, Заха, Андерсон, Бутнер, Кагава……

sut karta za nani anderson..

Поврзани вести

Освен тој со потенцијалните засилувања кои би требало да пристигнат на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок, менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, го состави и списокот со фудбалери на кои ќе им биде покажана излезната врата по завршувањето на актуелната сезона.

Излезната врата од “Олд Трафорд” сигурно ќе им биде покажана на Андерсон кој пролетниот дел од актуелната сезона го игра како позајмен фудбалер во дресот на Фиорентина, потоа на Нани и на Вилфред Заха, кој е позајмен на Кардиф, а карта во еден правец ќе добие и дефанзивецот Александер Бутнер.

Наследникот на сер Алекс Фергусон е подготвен да ги слушне и официјалните понуди кои ќе бидат испратени за Дарен Флечер, Том Клеверли, Синји Кагава и Хавиер Хернандез.
Ново договори сигурно нема да добијат Патрис Евра, Рио Фердинанд, а велшкиот ветеран, Рајан Гигс ќе биде именуван за прв помошник на Дејвид Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести