четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Шутка и Студеничани во понеделник без струја

download

Последни вести

Реионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека во понеделник, 7 јули, без електрична енергија ќе останат делови на Шуто Оризари и Студеничани.

Во периодот од 09 до 15 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од ул. Диме Мечето и улица Волт Дизни, во општината Шуто Оризари, а додека пак од 07.30 до 12 часот, без електрично напојувањ ќе останат корисниците од село Батинци, улици 6, 7, и 8 во селото Љубош во општина Студеничани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести