понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Шуто Оризари утре без струја

Electric+lines

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, 5 август, без електрично напојување ќе останат жителите на општината Шуто Оризари.

Имено, прекинот на доводот на електрична енергија ќе биде во периодот од 9 до 15 часот, а без електрична енергија ќе останат улиците Волт Дизни и Диме Мечето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести