петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Шуто Оризари во понеделник без струја

struja

Последни вести

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека во понеделник, 4 август, во периодот од 9 до 15 часот без струја ќе останат жителите на општината Шуто Оризари.

Оттаму информираат дека без електрично напојување ќе останат корисниците од улиците Волт Дизни и Диме Мечето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести