четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Швајни им се извини на фановите, играчите и на тренерот на Борусија Д.

Репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баерн (М), Себастијан Шваинштајгер, јавно им се извини на најверните фанови на Борусија од Дортмунд поради пеењето на навредливи песи кои беа наменети за најголемиот ривал од германската Бундес лига.

SVAJNI IM SE IZVINI

Последни вести

Репрезентативецот на Германија и стандарден првотимец во дресот на Баерн (М), Себастијан Шваинштајгер, јавно им се извини на најверните фанови на Борусија од Дортмунд поради пеењето на навредливи песи кои беа наменети за најголемиот ривал од германската Бундес лига.
Одличниот играч за врска беше снимен како пее навредливи песни против Борусија од Дортмунд заедно со најверните фанови на Баерн (М), а неспортскиот настан се има случено за време на прославата која беше организирана по повод освојувањето на светската титула за време на Мундијалот во Бразил.
“Сакам да им се извинам на навивацхите, тренерите, играцхите на Борусија. Не сакав никого да навредам. Малку ме понесоа емоциите. Тоа е добро позната навивацхка песма во која има навистина грди зборови. Мора да казхам дека одлицхно се согласувам со сите играцхи од Борусија, а посебно со Гроскројц, затоа сакам да се извинам“, изјави фудбалерот на Баерн (М).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести