Магазин

Шварценегер го уцени син му: Ако не ја оставиш Мајли Сајрус заборави го наследството од 49 милиони долари

Шварценегер го уцени син му: Ако не ја оставиш Мајли Сајрус заборави го наследството од 49 милиони долари

Не е тајна дека Марија Шривер, мајката на Партик Шварценегер не е нималку среќна поради неговата врска со контраверзната пејачка Мајли Сајрус. Меѓутоа, јавноста останала шокирана по што во јавност е излезена информацијата дека наследнкиот на актерската легенда, Арнолд Шварценегер, ќе остане без наследство доколку не ја прекине врската со пејачката.

Ни пом алку и повеќе, во прашање е износ од неверојатни 49 милиони долари и пред младиот Патрик е сериозен предизвик.

„И Марија и Арнолд се загрижени за Патрик, бидејќи и двајцата веруваат дека Мајли има негативно влијан ие врз него“, пренесува Холивуд Лајф, а бројни извори за овој портал ги потврдија шпекуалциите за ултиматумот.

majli-sajrus-i-patrik-svarceneger-1417364832-51822

Од друга страна, многумина веруваат дека Марија нема срце на овој начин да го уцени својот син.

„На Марија не и се допаѓа Мајли, но таа не му постави ултиматум. Неговото образование не е загрозено и ништо поврзано со пари не го тера да ја прекине врската со неа“, вели друг извор за порталот.

Доколку овие шпекулации се точни, останува да се види каков избор ќе направи младиот Шварценегер и дали покрај сите притисоци големата љубов ќе опстане.