сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Шведска: Патник хоспитализиран поради сомнеж за ебола

ebola-virus

Поврзани вести

Патник на аеродромот „Арланд“ во Стокхолм е примен во болница поради сомнеж дека е заразен од ебола.

Патникот е сместен во изолирано одделение на Каролинската универизтетска болница, каде ќе биде следена неговата состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести