четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Швеѓани викале и се тепале во Битола

Еден Битолчанец вчера пријавил вознемирување во полицијата. Човекот објаснил дека граѓаните се вознемирени од викањето на некои странски државјани.

download

Последни вести

Еден Битолчанец вчера пријавил вознемирување во полицијата. Човекот објаснил дека граѓаните се вознемирени од викањето на некои странски државјани.

Околу 21.30 часот полицијата излегла на терен и зтекнала пет шведски државјани кои се меѓусебно се довикувале и физички се пресметувале, а еден од нив имал и повреди. На повредениот му била укажана медицинска помош во Клиничката болница Битола.  Полицијата ги привела и откако целосно ќе го докментира случајот ќе достави соодветни поднесоци против нив.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести