петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Си го претепале детето до смрт

По извршена обдукција врз починатото дете констатирано е дека станува збор за насилна смрт и дека истото починало поради претепување.

gnasilstvo-vrz-dete

Поврзани вести

Во петокот во Итната медицинска помош било пријавено дека на ул. “172” во Скопје има починато дете, М.С.(3), според кажување на луѓето кои живеат во куќата детето починало од пад од скали. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

По извршена обдукција врз починатото дете констатирано е дека станува збор за насилна смрт и дека истото починало поради претепување. Од страна на МВР прземени се мерки за расчистување на случајот при што приведени се сите лица кои живеат во куќата на споменатата адреса и по извршени разговори со истите констатирано е дека можен сторител на делотот е Џ.Б.(34) којшто живеел во истата куќа со починатото дете.

По целосно документирање на случајот против осомничениот ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело „убиство” а против неговата сопруга Ј.М.(25)  за кривично дело “помагање во извршување на кривично дело”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести