четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Си го убила мажот со ловџиска пушка

Се’ уште не се познати причините за убиството

srpska-policija

Поврзани вести

Полицијата во српскиот град Пирот уапсила една жена, која била осомничена дека со ловечка пушка го убила својот сопруг.

„Убиството се случило во семејната куќа, така што сопругата со ловечка пушка го застрелала својот сопруг, кој имал уредна дозвола за оружјето“, истакнала Соња Нешиќ, заменичка на вишото јавно обвинителство.

Причините за ова убиство се’ уште не се познати, а се очекува со истрагата да се утврдат мотивите поради кои гневната сопруга му пресудила на својот маж.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести