петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Си го застрелал семејството со ловечка пушка

untitledfwergthyj (1)

Поврзани вести

Петкратно убиство во албанското село Сук.

Седумдесет и тригодишниот Бајрам Врапи со ловечка пушка ги убил своите двајца браќа, а сопругата и ќерката на едниот брат си го одзеле животот.

Како што пренесуваат  албанските медиуми,  масакрот што го направил Бајрам Врапи бил поврзан со неговото несогласување неговата внука Мируше да се вери со лице за кое тој не се согласувал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести