петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Плаќал бензин со фалсификувани пари, заработи кривична

Кривична пријава за ресенчанец кој си плаќал гориво со „фалц“ банкноти

denari

Поврзани вести

Педесет и шестгодишен ресенчанец заработи кривична пријава откако полицијата го открила дека за наточен бензин плаќал со фалсификувани пари, информира Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, Ф.Е. на први декември лани наточил бензин на бензинската пумпа на „Макпетрол“ во селото Велгошти и на вработениот му платил со фалсификувана банкнота од 500 денари.

 

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести