петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сибир: Пијан тинејџер прегазил двајца полицајци во велигденска поворка

Деветнаесетгодишното момче, под дејство на алкохол најпрво се степал со група момчиња, а потоа украл автомобил и удрил во неколку други возила во градот Новосибирск.

download (11)

Последни вести

Пијан руски тинејџер се забил со украден автомобил во велигденска поворка во Сибир, при што животите ги загубиле двајца полицајци.

Деветнаесетгодишното момче, под дејство на алкохол најпрво се степал со група момчиња, а потоа украл автомобил и удрил во неколку други возила во градот Новосибирск, пренесува „Бизнис стандард“.
Тој со автомобилот се качил на тротоар и згазил двајца полицајци што ја обезбедувале поворка од православни верници, која традиционално се одржува секој Велигден.
Полицајката починала на самото место, додека полицаецот од повредите починал во болница.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести