недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 35

Сиднеј: Напаѓач со нож обвинет за тероризам

Пред да биде приведен напаѓачот се обидел со нож да го избоде и полицаец.

noz

Последни вести

Австралиската полиција соопшти денеска дека мажот (22) кој се нож избоде непознат маж, е обвинет за тероризам и обид за убиство.

Во полициското соопштение се наведува дека повредениот маж (59) се здобил со неколку убоди со нож додека шетал низ парк во предградието Минто во југозападниот дел на Сиднеј.

Тој по нападот е пренесен во болница и се наоѓа во критична состојба.

Пред да биде приведен напаѓачот се обидел со нож да го избоде и полицаец.

Најчитани вести