вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Сидорф: Милан не сака да биде како Јувентус

sidorf

Поврзани вести

Освен дека Милан не сака да го копира големиот ривал од италијанската Серија А, тимот на Јувентус, новиот предводник на„“росонерите”, Кларенс Сидорф додаде дека ништо не е готово кога е во прашање популарното „скудето”.

„Милан не се обидува да биде како Јувентус, Милан не игра како Јувентус, Милан не го копира Јувентус. Ние сме Милан и сакаме да бидеме само Милан. Точно дека Јувентус има голема бодовна предност и дека сите имаат впечаток дека Јуве е недостижен за конкуренцијата. Сепка, според мене, ништо не е сигурно кога е во прашање ’скудетото’. Рома има фантастичен тим и можно е да направат некој кам-бек. Нема ништо сигурно во фудбалскиот свет. Јас сум реален и тешко е за верување дека Јуве може да прокоцка таква бодовна предност”, изјави холандскиот стручњак.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести