петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Сидорф од четвртокот нов тренер на Милан

sidorf trener na Milan

Последни вести

Италијанските медиуми се убедени дека до крајот на оваа недела, легендарниот репрезентативец на Холандија, Кларенс Сидорф и официјално ќе биде претставен за нов тренер на седумкратниот европски клупски шампион, Милан.

Сидорф важи за прв фаворит кога е во прашање наследникот на Масимилиано Алегри, кој пред неколку часа го доби заслужениот отказ.

Поранешниот фудбалер на Милан и фудбалер кој дури четри пати го има освоено пехарот во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, за свои соработници најверојатно ќе ги именува исто така поранешните фудбалери на Милан, Јап Стам, Хернан Креспо и Патрик Клајверт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести