петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Сигналите од црните кутии на исчезнатиот авион забрзано ослабнуваат

ostatoci od maleziskiot avion

Поврзани вести

Сигналите од Индискиот океан, како што се верува, на исчезнатиот малезиски авион МХ 370 „забрзано ослабнуваат“ и пронаоѓање на авионот во кој што има 239 патници и членови на екипажот ќе биде „огромна задача“, рекол австралискиот премиер, Тони Абот, пренесува британски „Би- Би-Си“.

Абот, кој е во посета на Кина, навел дека е убеден дека сигналите кои што ги забележале тимовите за потрага, се од црните кутии на авионот, кој што исчезна на осми март.

Но, ниту еден сигнал не е фатен во зоната на потрагата.

„Никој не би требало да ги потценуваат тешкотиите на задачата, која што и понатаму е пред нас“, рекол Абот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести