среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Сигурдсон го одби Кил

sigurdson

Поврзани вести

Швеѓанецот Гудјон Валур Сигурдсон одби да потпише нов двегодишен договор со германскиот ракометен гигант Кил. Чжлниците на “зебрите” иако подготвија богат двегодишен договор за искусниот крилен ракометар, тој не прифати и само им се заблагодари на довербата

По ваквиот развој на настаните Сигурдсон ќе биде еден од најпосакуваните ракометѕари на пазарот, а кој ќе успее да го добие неговиот потпис ќе покаже времето. Интерес за неговите услуги веќе пројабвија данските Колдинг и Копенхаген , а се очекува да добе понуда и од Барселона и Киелце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести