вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Силеџии од Тетово добија кривична

tepacka1-7-

Поврзани вести

Петмина силеџии од Тетово добија кривична пријава. Станува збор за Х.Е.(27), Г.З.(27) и двајцата од Тетово, Л.А.(24), Љ.А.(22) и З.Ј.(40) од село Мала Речица.

На 21.мај оваа година околу 21.00 часот во село Мала Речица-тетовско на улицата Љуботенска во слаткарница прво настанала вербална расправија, а потоа и тепачка помеѓу четворицата пријавени од една страна и петто пријавениот од друга страна, во која од остар предмет со убодни рани во пределот на грбот се здобил З.Ј., а додека Л.А. се здобил со две убодни рани во пределот на нозете.  Поради сериозноста на повредите З.Ј. бил примен во Клиничката болница Тетово каде му била укажана лекарска помош.

Најчитани вести