понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен ветер во Франција однесе две жртви

Две жртви однесе силниот ветер кој деновиве беснее низ Франција. Во триесет француски департмани денеска е прогласена зголемена опесаност, бидејќи се очекува ветрот да се движи со брзина од 100 километри на час.

1349104111

Поврзани вести

Две жртви однесе силниот ветер кој деновиве беснее низ Франција. Во триесет француски департмани денеска е прогласена зголемена опесаност, бидејќи се очекува ветрот да се движи со брзина од 100 километри на час.

Властите во Париз, донесоа превентивна мерка, со која се затвораат парковите и гробиштата.

Министерството за внатрешни работи на Франција, информира дека досега поради лошото време евидентирани се два смртни случаи во југозападниот дел на Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести