вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 1

Силен земјотрес со епицентар во Црно Море

zemjotres

Последни вести

Претпладнево, во 11 , 19 часот по локално време, земјотрес го погоди регионот на Мармара и беше почувствуван во Истанбул.

Епицентарот на потресот бил во Црно Море, во регионот на Ерегли , во областа Зонгулдаг.

Засега нема податоци за оштетувања и жртви.

 

Најчитани вести