петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес го погоди Чиле

Потресот е регистриран на длабочина од 11 километри, 101 километар северозападно од пристаништето Икике, се наведува во соопштението.

santiago-chile

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала регистриран е во северниот дел на Чиле, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.

Потресот е регистриран на длабочина од 11 километри, 101 километар северозападно од пристаништето Икике, се наведува во соопштението.

Центарот за прдупредување од цунами, соопшти дека засега нема непосредна опасност од појава на цунами, јавува Ројтерс.

Силен земјотрес беше регистриран и пред три дена во истата област.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести