петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 52

Силен земјотрес го погоди југоисточниот дел на Филипините

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

103506599

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 7,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска југоисточниот дел на Филипините, соопшти Американскиот геолошки институт.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот на потресот се наоѓал на длабочина од 617 километри под површина на земјата.

Најчитани вести