сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Силен земјотрес го погоди островот Карпатос

stock-footage-seismograph

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 5 степени според Рихтер бил регистриран во близина на егејскиот остров Карпатос. За среќа жртви и повредени нема, а нема ниту информации за причинета материјална штета.

Земјотресите се честа појава во Грција. Во јануари илјадници луѓе останаа без дом по земјотресот на јонскиот остров Кефалонија во западниот дел на земјата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести