Свет

Силен земјотрес го погоди Перу

Силен земјотрес го погоди Перу

Земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала го погоди Перу.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 60 километри, а се случил во 23 часот по локално време.

Засега нема информации за жртви или предизвикана материјална штета.