четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 39

Силен земјотрес го погоди Перу

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 7 степени според Рихтеровата скала го погоди Перу.

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од околу 60 километри, а се случил во 23 часот по локално време.

Засега нема информации за жртви или предизвикана материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести