вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 53

Силен земјотрес го погоди Перу

Земјотрес со интензитет од 6,3 степени по Рихтеровата скала го погоди денеска јужниот дел од Перу.

перу

Поврзани вести

Потресот оштетил куќи и сообраќајници во тој дел од државата.

Нема извештаи за жртви, ниту повредени.

Епицентарот бил на 45 километри северозападно од градот Хилујак на длабочина од 32 километри.

Најчитани вести