вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес го погоди Перу

Нема информации за жртви

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени го погоди северозападното подрачје на Перу, соопшти американскиот геофизички институт.

Епицентарот бил 42 километри во правец на југозападниот дел од местот Пиура, на длабочина од 12 километри.

Засега нема информации за повредени и жртви, или евентуална предизвикана материјална штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести