сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Силен земјотрес го потресе Валандово

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 ноќеска го потресе Валандово

Засега нема информации за предизвикана штета

Засега нема информации за предизвикана штета

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од четири до пет степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 ноќеска го потресе Валандово, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје која со својата телеметриска мрежа на сеизмолошки станици во Охрид, Битола, Крушево, Штип и Валандово го регистирала земјотресот.

Потресот се случил во 3,35 часот ноќеска во околината на Валандово. Засега нема информации за предизвикана штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести