четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Силен земјотрес го стресе грчкиот остров Закинтос

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачин од 4,7 степени според Рихтер е регистриран во Јонското море, во близина на грчкиот остров Закинтос, јавува АФП.

Засега нема податоци за жртви или предизвикана материјална штета. Епицентарот на земјотресот се наоѓа меѓу островот Закинтос и пристаништето на Клини, на длабочина од пет километри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести