среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Силен земјотрес го стресе Скопје

24052014130248_nm.zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со магнитуда од 3,7 степени го стресе Скопје пред околу десетина минути.

Според информациите на порталот globalincident.map земјотресот бил на длабочина од `10 километри. Според податоците на Европско медитаранскиот сеизмолошки центар епицентарот на потресот е на 18 километри северозападно од Скопје. Повеќе информации за земјотресот се очекуваат од Сеизмолошката опсерваторија при Природно математичкиот факултет во Скопје.

zemjotres

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести