вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Силен земјотрес го зафати Азурниот брег

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 5,19 степени по Рихтер се случи во југоисточниот дел на Франција поточно на Азурниот брег и во делот на Приморските Алпи.

Земјотресот кој што се случил по 21 часот по локално време траел 15 секунди.

Тамошните власти соопштиле дека нема повредени лица, оштетени биле неколку домови.

Земјотресот бил почувствуван и во регионот западно од Ница, а епицентарот бил на длабочина од пет километри.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести