четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес го зафати Барбадос

Земјотрсот бил со интензитет од 6,7 степени по Рихтер

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 6,7 степени по Рихтеровата скала го подоги Барбадос.

Епицентарот на потресот бил во Атланскиот океан, околу 170 километри североисточно од Барбадос, на длабочина од околу 32 километри.

Засега нема информации за жртви или поголема материјална штета.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести