вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 60

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

zemjotres1

Последни вести

Силен земјотрес со интензитет од 7,3 степени го потресе јужниот брег на Алјаска.

Според американскиот геофизички институт епицентарот бил на длабочина од 128,4 километри и на околу 50 километри југоисточно од населеното место Педро Беј.

Најчитани вести