петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Силен земјотрес ја погоди Алјаска

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска крај бреговите на Аљаска.

Жариштето на силниот земјотрес било на 35,4 километри под морското дно, со епицентар на 55 километри во правец запад- северозападно од местото Елфин Коув.

Засега нема информации за евентуални жртви и предизвикана материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести