недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес ја погоди Калифорнија

zemjotres

Поврзани вести

Силен земјотрес со јачина од шест степени според Рихтеровата скала ја погоди Калифорнија рано изутринава.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Земјотресот се случил изутрината во 3:20 по локално време, северозападно од американскиот Кањон во Калифорнија, на длабочина од 10,8 километри од површината на земјата.

Жителите на Сан Франциско, оддалечен околу 60 километри од Кањонот и на Дејвис, оддалечен околу сто километри за земјотресот веднаш ја информираа јавноста преку Твитер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести