сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 55

Силен земјотрес ја погоди Кина

zemjotres1

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала ја погоди денеска централна Кина.

Земјотресот е регистриран на длабочина од десет километри со епицентар од околу 131 километар северозападно од Синин, во провинцијата Чинхај.

Засега нема податоци за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Најчитани вести