вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес ја погоди Панама

Епицентарот на земјотресот бил во морето, на 132 километри јужно од градот Давидо, на длабочина од десет километри.

panama-cityn

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 6,8 степени според Рихтеровата скала го погоди рано утрово брегот на Панама, објави американскиот Геолошки институт.

Епицентарот на земјотресот бил во морето, на 132 километри јужно од градот Давидо, на длабочина од десет километри, додаде Институтот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести