среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес ја потресе Аргентина

zemjotres 1

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 6,2 степени по Рихтеровата скала го потресе северниот дел на Аргентина, јави „Интерфакс“. Земјотресот беше регистриран на 194 километри западно од градот Ла Риоха.

Според интензитетот во епицентарот на потресот, земјотресот беше оценето како катастрофален.

Се’ уште нема официјални податоци за жртви и причинетата материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести