понеделник, 26 јуни 2017  |  Вести денес: 1

Силен земјотрес ја стресе Албанија

Епицентарот бил на 17 километри југозападно од Ѓирокастро, на длабочина од два километра.

silen-zemjotres-vo-meksiko-81333

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на Албанија.

Според Европскиот сеизмолошки центар, епицентарот бил на 17 километри југозападно од Ѓирокастро, на длабочина од два километра.

Засега нема информации за евентуално повредени лица и причинета материјална штета.

Од утрово се тресат и Грција и Турција и Италија.

Најчитани вести