среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Силен земјотрес ја зафати Никарагва

Nicaragua Earthquake

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени ја погоди Никарагва, соопшти денеска американскиот Геолошки завод.

Потресот се случил во 14,29 часот по локално време, на длабочина од 138 километри од епицентарот околу 24 километри јужно од Гранада.

Земјотресот бил почувствуван и во соседните Салвадор и Костарика, а засега нема информации за евентуални жртви или предизвикана материјална штета.

Никарагва во претходните денови беше погодена од земјотрес со интензитет од 6,1 степени, кога едно лице загина, а 33 биле повредени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести