четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 16

Силен земјотрес повторно ја потресе Италија (ВИДЕО)

Епицентарот бил на 132 км североисточно од Рим и на 67 км источно од Перуџа,

_92151266_mediaitem92151265

Поврзани вести

Силен земјотрес со интензитет од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска централна и јужна Италија, само една недела по потреси кои оставија без покрив илјадници луѓе.

Епицентарот бил на 132 км североисточно од Рим и на 67 км источно од Перуџа, близу епицентарот на потресите од минатата недела.

Засега нема информација за жртви.

_92151480_norciafamily

На снимките кои се појавија на социјалните мрежи, потресот се случил рано утринава и предизвикал голем страв кај луѓето. Според видеата се евакуираат луѓе од цркви, се гледаат рушевини, владее голема паника.

| Video de @mastellarini muestra movimiento causado por el sismo en ese paìs.

Најчитани вести