сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Силен земјотрес во Аргентина

zemjotres 1

Поврзани вести

Силен земјотрес ја потресе Аргентина, соопшти геолошката служба на САД. Земјотресот бил со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил на 45 километри од градот Сан Мартин во западниот дел на земјата. Европскиот медитерански сеизмолошки центар објавил дека епицентарот бил на длабочина од 80 километри.

Градот Сан Мартин се наоѓа најблиску до епицентарот.

Се’ уште нема информации за настрадани лица или за причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести