Свет

Силен земјотрес во јужниот дел на Тихиот океан

Силен земјотрес во јужниот дел на Тихиот океан

Во јужниот дел на Тихиот океан изутринава е регистриран земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала.

Не е издадено предупредување за појава на цунами, а нема информации и за причинета материјална штета.