вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес во јужниот дел на Тихиот океан

silen-zemjotres500

Последни вести

Во јужниот дел на Тихиот океан изутринава е регистриран земјотрес со јачина од 6,5 степени според Рихтеровата скала.

Не е издадено предупредување за појава на цунами, а нема информации и за причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести