вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Силен земјотрес во Кина, повредени 48 лица

stock-footage-seismograph

Поврзани вести

Околу 48 лица се повредени во земјотрес во Кина.

Земјотресот бил со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала, а при потресот се разурнати 3.400 куќи, а 21.000 се сериозно оштетени.

Поради земјотресот се евакуирани 45.000 лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести