четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Силен земјотрес во Пакистан

ze

Поврзани вести

Земјотресот со сила од 6 степени според Рихтеровата скала го погодил северозападниот дел на Пакистан, предизвикувајќи паника во градовите.
Зесега нема информации за евентуални жртви или материјална штета. Земјотресот бил почувствуван во северозападниот град Пешавар и неколку околните области. Епицентарот на земјотресот бил во планината Хинду Куш во соседен Авганистан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести